Акробатика – одна з найпопулярніших дитячих секцій. Цей напрямок гімнастики передбачає виконання елементів, що розвивають гнучкість та силу тіла, навички балансування та стрибучості. Віддавати дитину в таку секцію рекомендують батьками і хлопчиків, і дівчаток. При виборі цього виду спорту варто пам’ятати не лише про можливість позитивних фізичних трансформацій тіла, а й протипоказання.
Акробатика для дітей
Акробатика для дітей: аргументи за та протипоказання
Коли можна розпочинати заняття?
Займатися дитячою акробатикою можна вже з 4 років, коли тіло дитини досить пластичне, а енергія так і вирує. Це сприятливий вік для освоювання різних акробатичних елементів, зокрема на розтяжку і гнучкість. Що стосується формату занять з дитячої акробатики, то у 4-6 років він переважно ігровий. У цей час головний акцент — на загальному фізичному розвитку, і навіть соціальної адаптації дітей. У 6-8 років можна вивчати спеціальні акробатичні елементи на розтяжку, гнучкість, покращення витривалості. Це сприятливий період для освоювання основ спортивної акробатики, якщо надалі батьки зацікавлені залучати дитину до великого спорту.
З погляду психології оптимальним віком для старту занять акробатикою (як і багатьох інших видів спорту) є 5-6 років. Це пояснюється тим, що п’ятирічки вже усвідомлено відвідують спортивні секції, охоче виконують інструкції та вимоги тренера.
Користь акробатики для дітей
Незважаючи на те, що цей вид спорту вважається одним із найбільш травмонебезпечних, переоцінити його переваги для всебічного розвитку змалку вкрай складно. Серед головних аргументів на користь акробатики для дитини варто виділити:
- зміцнення серцево-судинної системи, кісток, хребта
- поліпшення постави і корекція ходи
- підтримка в тонусі всіх груп м’язів шляхом формування сильного м’язового корсету
- розвиток гнучкості і спритності
- поліпшення координації рухів і орієнтування в просторі, формування вміння володіти власним тілом і його можливостями
Систематичність тренувань успішно допомагає розвивати не тільки фізичні якості, а й вольові: цілеспрямованість, впевненість у собі та працьовитість. Спочатку діти захоплюються більш дорослими та досвідченими спортсменами, а досягши деяких результатів, отримують мотивацію для самовдосконалення.
Кому протипоказана акробатика?
Дітям із серйозними патологіями серця, епілепсією та іншими складними типами неврологічних захворювань заняття у такій спортивній секції не рекомендуються. Серед інших протипоказань – порушення, пов’язані з дихальними шляхами (наприклад астма), хвороби опорно-рухового апарату. Ускладнити заняття акробатикою можуть ожиріння та цукровий діабет. Остаточне рішення ухвалить медична комісія, проте якщо Ви твердо вирішили «віддати дитину у спорт», фахівці підберуть для неї найбільш підходящий напрямок.